Mój listopad

W tym roku niesamowicie wciągnęła mnie tematyka wideo. Cały czas się uczę, ale wygląda na to, że krótkie filmy to będzie moja pasja na wiele kolejnych lat – na równi z fotografią.

Przy czym ze mną jest taki problem, że nie potrafię się uczyć na sucho. Jedynie tworzenie realnych rzeczy, które ujrzą światło dzienne, jest dla mnie wystarczająco motywujące by się za coś na serio zabrać.

Pierwszy z serii

I tak właśnie powstał ten film.  Plan jest następujący:

  • W każdym kolejnym miesiącu, przez jeden rok, stworzę jeden film, którego zadaniem będzie pokazanie klimatu danego miesiąca. Pokazanie go takim jakim ja to widzę.
  • Na projekt „JEDEN ROK” jak łatwo się domyślić, złoży się dwanaście krótkich filmów.
  • Co bardzo istotne, narzucam sobie duże ograniczenia. Mam bardzo dużo zajęć i obowiązków, więc kręcenie materiału dla tych filmów odbywać ma się tylko przy okazji, kiedy akurat zobaczę coś wartego uchwycenia kamerą i będę miał akurat sprzęt pod ręką.
  • Druga kluczowa zasada: minimalizacja czasu produkcji. Zakładam, że na montaż i przygotowanie jednego filmu nie będę poświęcał więcej niż 3 godziny czasu.
  • Tym sposobem nie opublikuję idealnych filmów, ale najlepsze jakie potrafię zrobić w danym momencie, w takim właśnie (krótkim) czasie.
  • Chciałbym w każdym filmie skupić się bardziej na oddaniu klimatu i pokazaniu historii, niż na technikaliach i warsztacie…
  • …choć będę się starał stworzyć filmy miłe dla oka i ucha.

Done is better than perfect

Całość zweryfikuję za rok. I myślę, że jeżeli dotrwam to przyszłoroczny „PAŹDZIERNIK” będzie mniej niedoskonały niż „LISTOPAD”. Niech głównym przesłaniem całego tego projektu będzie to, co usłyszałem z ust Joasi Glogazy na ostatniej BloSilesii: „Done is better than perfect”.